Microchip Technology
Producto No:
MIC39101-2.5YM
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 1A 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.128
$2.128
25
$1.767
$44.175
100
$1.6055
$160.55
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.63V @ 1A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MIC39101 |