Microchip Technology
Producto No:
MIC45205-1YMP-EV
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL BOARD FOR MIC45205
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 6A |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Series | HyperLight Load® |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Microchip Technology |
| Utilized IC / Part | MIC45205-1 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 26V |
| Base Product Number | MIC45205 |