MIC4576-3.3BU TR
Microchip Technology
Producto No:
MIC4576-3.3BU TR
Paquete:
TO-263-5
Descripción:
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series -
Function Step-Down
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Frequency - Switching 200kHz
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V