MIC4680-3.3BM
Microchip Technology
Producto No:
MIC4680-3.3BM
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC REG BUCK 3.3V 1.3A 8SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 34V
Output Type Fixed
Current - Output 1.3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 8-SOIC
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series SuperSwitcher™
Function Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 200kHz
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V