Microchip Technology
Producto No:
MIC5308-1.8YMT-EV
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL BOARD MIC5308-1.8YMT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Series | - |
| Channels per IC | 1 - Single |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 1.8V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Microchip Technology |
| Current - Output | 150mA |
| Utilized IC / Part | MIC5308 |
| Package | Box |
| Product Status | Obsolete |
| Regulator Type | Positive Fixed |
| Voltage - Input | 1.6V ~ 5.5V |