MIC61300-10YMME
Microchip Technology
Producto No:
MIC61300-10YMME
Paquete:
10-MSOP-EP
Descripción:
IC REG LINEAR 1V 3A 10MSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 3.6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 10-MSOP-EP
Control Features Enable
Series -
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 3A