Microchip Technology
Producto No:
MICRF011YM
Fabricante:
Paquete:
14-SOIC
Lote:
-
Descripción:
RF RCVR OOK 300MHZ-440MHZ 14SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.2205
$3.2205
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Garage Openers |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Modulation or Protocol | OOK |
| Series | - |
| Sensitivity | -103dBm |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Receiving | 2.4mA |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.5V |
| Data Rate (Max) | 10kbps |
| Mfr | Microchip Technology |
| Frequency | 300MHz ~ 440MHz |
| Features | Automatic Tuning |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MICRF011 |