MIN02-002CC150D-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
MIN02-002CC150D-TF
Descripción:
CAP MICA 15PF 0.5PF 300V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.218" L x 0.207" W (5.54mm x 5.26mm)
Product Status Active
Series MIN
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 15 pF