MINISMDC125F-2
Littelfuse Inc.
Producto No:
MINISMDC125F-2
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 6V 1.25A 1812
En stock : 9218
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 6V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.25 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency CSA, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 140 mOhms
Series PolySwitch®, miniSMD
Type Polymeric
Package / Case 1812 (4532 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.019" (0.48mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 50 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 2.5 A