Hogar / AC DC Converters / MINT1110A1808K01
minImg
MINT1110A1808K01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
MINT1110A1808K01
Descripción:
AC/DC CONVERTER 18V 110W
En stock : 143
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.27" H (127.0mm x 76.2mm x 32.3mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.8 A
Series MINT1110A (110W)
Power (Watts) 110W
Type Open Frame
Efficiency 87%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC