Nexperia USA Inc.
Producto No:
MJD148J
Fabricante:
Paquete:
DPAK
Lote:
-
Descripción:
TRANS NPN 45V 4A DPAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.4123
$4.123
100
$0.286615
$28.6615
500
$0.223801
$111.9005
1000
$0.181906
$181.906
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 3MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 200mA, 2A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 1.6 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 85 @ 500mA, 1V |