Nexperia USA Inc.
Producto No:
MJD2873J
Fabricante:
Paquete:
DPAK
Lote:
-
Descripción:
TRANS NPN 50V 2A DPAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.36195
$3.6195
100
$0.251465
$25.1465
500
$0.196346
$98.173
1000
$0.159581
$159.581
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 65MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 50mA, 1A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 1.6 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 500mA, 2V |
| Base Product Number | MJD2873 |