Micro Commercial Co
Producto No:
MJD32C-TP
Fabricante:
Paquete:
D-Pak
Lote:
-
Descripción:
TRANS PNP 100V 3A DPAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.722
$0.722
10
$0.6232
$6.232
100
$0.431775
$43.1775
500
$0.360772
$180.386
1000
$0.30704
$307.04
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 3MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.2V @ 375mA, 3A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Supplier Device Package | D-Pak |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 1.25 W |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 3A, 4V |
| Base Product Number | MJD32C |