MJN2C-N-DC24
Omron Automation and Safety
Producto No:
MJN2C-N-DC24
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 50 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 470 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MJN
Operate Time 20 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC