MJSB-26PL104
ITT Cannon, LLC
Producto No:
MJSB-26PL104
Fabricante:
ITT Cannon, LLC
Descripción:
CONN HEADER VERT 26POS
Guía del usuario
Insulation Height 0.170" (4.32mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 400V
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features -
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C