MJSV-34PL80
ITT Cannon, LLC
Producto No:
MJSV-34PL80
Fabricante:
ITT Cannon, LLC
Descripción:
CONN HEADER VERT 34POS
Guía del usuario
Insulation Height 0.330" (8.38mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 400V
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features -
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 3
Applications -
Number of Positions 34
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Threaded
Insulation Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Circular
Series MJS
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)