MK2PND-I-DC12
Omron Automation and Safety
Producto No:
MK2PND-I-DC12
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Coil Current 126 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 95 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MK
Operate Time 30 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC