MKP1837310164D
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP1837310164D
Descripción:
CAP FILM 10000PF 5% 160VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.217" W (7.50mm x 5.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1837
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF