MKP1837410015D
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP1837410015D
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 10% 160VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1837
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF