MKP1839433401
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP1839433401
Descripción:
CAP FILM 0.33UF 1% 400VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia x 1.043" L (11.50mm x 26.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1839
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.33 µF