MKP1840333205M
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP1840333205M
Descripción:
CAP FILM 0.033UF 10% 2KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1840M
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF