MKP1845333205
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP1845333205
Descripción:
CAP FILM 0.033UF 10% 2KVDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1845
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF