MKP1845410166
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP1845410166
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 20% 160VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.866" L (7.00mm x 22.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1845
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF