MKP1846333635
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP1846333635
Descripción:
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP1846
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF