MKP1846415136
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP1846415136
Descripción:
CAP FILM 0.15UF 20% 1.6KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.634" L x 0.571" W (41.50mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP1846
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 650V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.15 µF