WIMA
Producto No:
MKP2C021001B00JSSD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 10000PF 5% 63VDC RAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.551
$0.551
10
$0.3876
$3.876
50
$0.29298
$14.649
100
$0.25517
$25.517
500
$0.188993
$94.4965
1000
$0.160654
$160.654
2500
$0.151202
$378.005
5000
$0.14175
$708.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.295" (7.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 10000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |