Hogar / Film Capacitors / MKP2D021001B00KSSD
minImg
MKP2D021001B00KSSD
WIMA
Producto No:
MKP2D021001B00KSSD
Fabricante:
WIMA
Descripción:
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD
En stock : 7620
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series -
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr WIMA
Capacitance 10000 pF