WIMA
Producto No:
MKP2D024701C00JSSD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.665
$0.665
10
$0.4693
$4.693
50
$0.35454
$17.727
100
$0.308845
$30.8845
500
$0.228779
$114.3895
1000
$0.194465
$194.465
2500
$0.183027
$457.5675
5000
$0.171589
$857.945
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |