Hogar / Film Capacitors / MKP385333085JFI2B0
minImg
MKP385333085JFI2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP385333085JFI2B0
Descripción:
CAP FILM 0.033UF 5% 850VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP385
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF