Hogar / Film Capacitors / MKP385482160JPP2T0
minImg
MKP385482160JPP2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP385482160JPP2T0
Descripción:
CAP FILM 0.82UF 5% 1.6KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.516" (38.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.693" L x 0.846" W (43.00mm x 21.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP385
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 550V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.82 µF