Hogar / Film Capacitors / MKP385E2152AKF02W0
minImg
MKP385E2152AKF02W0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MKP385E2152AKF02W0
Descripción:
CAP FILM 1500PF 10% 2KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.535" (13.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.751 Ohms
Ratings AEC-Q200, Y2
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 pF