Hogar / Film Capacitors / MKP4G032204D00MSSD
minImg
MKP4G032204D00MSSD
WIMA
Producto No:
MKP4G032204D00MSSD
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 20% 400VDC RAD
En stock : 4317
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr WIMA
Capacitance 0.22 µF