Hogar / Film Capacitors / MKP4J024702F00KSSD
minImg
MKP4J024702F00KSSD
WIMA
Producto No:
MKP4J024702F00KSSD
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
En stock : 3845
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" L x 0.224" W (10.30mm x 5.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 280V
Mfr WIMA
Capacitance 0.047 µF