Hogar / Ceramic Capacitors / MLAST021SCG2R3CWNA01
minImg
MLAST021SCG2R3CWNA01
Taiyo Yuden
Producto No:
MLAST021SCG2R3CWNA01
Descripción:
CAP CER 2.3PF 25V C0G 008004
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Medical, Non-Critical
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2.3 pF