Hogar / Ceramic Capacitors / MLAST021SCG5R9CWNA01
minImg
MLAST021SCG5R9CWNA01
Taiyo Yuden
Producto No:
MLAST021SCG5R9CWNA01
Descripción:
CAP CER 5.9PF 25V C0G/NP0 008004
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Medical, Non-Critical
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series MLAS
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 5.9 pF