MLF1005AR56KT
TDK Corporation
Producto No:
MLF1005AR56KT
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0402 (1005 Metric)
Descripción:
FIXED IND 560NH 10MA 700MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 25 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 10 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 560 nH
Series MLF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 170MHz