MLF1005VR10KT
TDK Corporation
Producto No:
MLF1005VR10KT
Descripción:
FIXED IND 100NH 180MA 510MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 10 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 510mOhm Max
Inductance 100 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 450MHz