Hogar / Fixed Inductors / MLF1608DR18MTD25
minImg
MLF1608DR18MTD25
TDK Corporation
Producto No:
MLF1608DR18MTD25
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 180NH 150MA 500MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 180 nH
Series MLF
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 320MHz