Hogar / Fixed Inductors / MLF1608DR68MTD25
minImg
MLF1608DR68MTD25
TDK Corporation
Producto No:
MLF1608DR68MTD25
Descripción:
FIXED IND 680NH 70MA 1.25OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.25Ohm Max
Inductance 680 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 150MHz