MLF1608E6R8M
TDK Corporation
Producto No:
MLF1608E6R8M
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 15MA 1.3 OHM SMD
En stock : 1659
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 4 MHz
Q @ Freq 35 @ 4MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz