Hogar / Fixed Inductors / MLF1608E8R2MTA00
minImg
MLF1608E8R2MTA00
TDK Corporation
Producto No:
MLF1608E8R2MTA00
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 10MA 1.5 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 4 MHz
Q @ Freq 35 @ 4MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 35MHz