Hogar / Fixed Inductors / MLF2012C270KT000
minImg
MLF2012C270KT000
TDK Corporation
Producto No:
MLF2012C270KT000
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 27UH 5MA 1 OHM SMD
En stock : 56642
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 30 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 27 µH
Series MLF
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 17MHz