Hogar / Fixed Inductors / MLF2012E8R2JT000
minImg
MLF2012E8R2JT000
TDK Corporation
Producto No:
MLF2012E8R2JT000
Descripción:
FIXED IND 8.2UH 15MA 700MOHM SMD
En stock : 5956
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 4 MHz
Q @ Freq 50 @ 4MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 35MHz