MLFA25FTC68R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
MLFA25FTC68R0
Descripción:
RES 68 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 68 Ohms
Series MLFA
Power (Watts) 0.4W, 2/5W