MLFM15FTC510R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
MLFM15FTC510R
Paquete:
0102
Descripción:
RES 510 OHM 1% 1/5W MELF 0102
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings -
Resistance 510 Ohms
Series MLFM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W