Hogar / Fixed Inductors / MLG0603P3N2STD25
minImg
MLG0603P3N2STD25
TDK Corporation
Producto No:
MLG0603P3N2STD25
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0201 (0603 Metric)
Descripción:
FIXED IND 3.2NH 450MA 200MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 3.2 nH
Series MLG-P
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5GHz