Hogar / Fixed Inductors / MLG0603S3N3STD25
minImg
MLG0603S3N3STD25
TDK Corporation
Producto No:
MLG0603S3N3STD25
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0201 (0603 Metric)
Descripción:
FIXED IND 3.3NH 300MA 350MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 3.3 nH
Series MLG
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz