Hogar / Fixed Inductors / MLG1005SR12HTD25
minImg
MLG1005SR12HTD25
TDK Corporation
Producto No:
MLG1005SR12HTD25
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0402 (1005 Metric)
Descripción:
FIXED IND 120NH 150MA 2.2OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Inductance 120 nH
Series MLG
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 600MHz