Hogar / Fixed Inductors / MLG1608B3N3STD25
minImg
MLG1608B3N3STD25
TDK Corporation
Producto No:
MLG1608B3N3STD25
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 3.3NH 600MA 120MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 3.3 nH
Series MLG
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.5GHz