MLH300PSB09B
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
MLH300PSB09B
Descripción:
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF
Guía del usuario
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Connector
Output Type Analog Current
Port Size Female - 7/16" (11.11mm) UNF Schrader
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MLH
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder, Metal
Voltage - Supply 9.5V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA